Cześć! Jestem Marek. Odkąd pamiętam pasjonowała mnie fotografia…

W moim domu od zawsze istniała fotografia. Po części dlatego, że moja Mama z zawodu jest właśnie fotografem. Jednak największy wpływ w tym zakresie miał na mnie mój Tata, który odkąd pamiętam robił zdjęcia. Samodzielnie je wywoływał w łazience przerobionej na ciemnię 🙂

Całe życie wokół mnie było sporo sprzętu fotograficznego, nie mogło stać się inaczej i ja także zostałem zarażony. Większość zdjęć robiłem amatorsko,  do szuflady. Nie dzieliłem się nimi z szerokim gronem odbiorców.

To był przełom…

Co tu dużo mówić, jestem gadżeciarzem. Miałem już trochę sprzętu fotograficznego, kiedy to w roku 2017 wymyśliłem sobie zakup drona. Kupiłem zabawkę, malutkiego DJI Spark’a (ang. Iskierka) i się zaczęło.

Pamiętam pierwszy lot, po wylądowaniu miałem nogi jak z waty. Nie wiem dlaczego ale ponoć sporo osób zaczynających przygodę z dronami tak ma 🙂 Trochę dla zabawy, trochę dla sprawdzenia jak to jest założyłem stronę na Facebook’u i tak to ruszyło.

Strona rozwijała się nie najgorzej, zacząłem otrzymywać zapytania o komercyjne wykonanie fotografii z powietrza. Jednak aby móc to robić legalnie musiałem zdobyć odpowiednie uprawnienia. I tak właśnie w listopadzie 2017 roku zostałem licencjonowanym operatorem bezzałogowych statków powietrznych.

Uprawnienia potwierdza właściwy dokument wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Po niedługim czasie okazało się że Iskierka to za mało. To trochę jak robienie zdjęć na weselu telefonem (owszem da się zrobić rewelacyjne zdjęcie), nie wygląda to profesjonalnie.

I tak stałem się posiadaczem znanego i cenionego DJI Phantoma 4 Advanced. To był skok o rząd.  Maszyna była rewelacyjna i pozwoliła mi w pełni docenić moc plików RAW i profesjonalnej obróbki fotografii.

Dziś ze względu na mobilność i łatwość transportu latam DJI Mavic 2 Pro. Uwielbiam ten sprzęt. Sporo zdjęć wykonanych za jego pomocą możecie zobaczyć na mojej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Jak powiedział Konfucjusz:

“Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”.